Magyar Egyéni Bajnokság 2019 - Hogyan tovább?

• Community Manager

Az igazolás érmefüggő. Megértem, hogy így nem teljes a játékélmény és teljesen egyetértek azzal, hogy jobb lenne... de eljutottunk (sajnos) odáig a játékban, hogy érmék nélkül nem lehet csapatot építeni. Rendelni, pénzt költeni szerencsére nem muszáj, videókból állítólag sokat lehet keresni, de ez is változó, nincs mindenkinek ideje videókat nézegetni. Vagyis lennének olyanok akik már előnnyel kezdenék az egészet.
    Tételezzük fel, hogy én a 25 ezer érmémmel egy csoportba kerülök egy olyan menedzserrel, akiknek 50 van. Sorra hozom a játékosokat a megfigyelővel, építgetem a csapatomat... ő meg folyamatosan lesi az átigazolási listát, hátha szerencséje lesz. Ez mennyire fair? Amíg nem változik meg a játék és nem az elköltött érmék számától függ a csapatépítés, addig nagyon sajnálom, de nem szeretnék igazolásokat a MEB-en.

• @scottibrahim
    Lassú de biztos léptekkel haladunk vissza a nosztalgia liga felé...
    A MEB mindig is igazolás mentes volt és amíg érme függő addig az is marad...
    Talán a régi rendszerben amiben ha senkinek sem lenne boss coin amivel figyelozhet akkor meglehetne csinálni igazolassal és mindenki lesne a listát bár akkor is lenne aki szerencsesebb...
    Így ha marad a nosztalgia liga ahol sem korban sem számban sem ertekben nincs eltérés és ha marad az edzetes akkor legalább abban lehet csapatot építeni hogy rá fokuszalsz egy-egy játékosra....

Ha mégsem nosztalgia de 12 csapatos... A gyorsabb lebonyolitas érdekében, akkor még ott lehet a finn ott tényleg kicsi az eltérés értékben, és nincs 4 vedos csapat viszont van 2-3 darab 5 kozeppalyasos csapat ami ugyanúgy nem kedvez a nagy népszerűségnek örvendő 451nek

• Személy szerint a nosztalgiat preferálom mert legalább nagy nevű/múltú csapatok ellentétben finn vagy salvadori csapatokkal...
    Ha esetleg itt is megprobalnanak mint a való életben is próbált az UEFA egy Európai Szuperligat osszehozni csak a nagy csapatokkal az érdekes volna de akkor is lennenek különbségek mert a Real, Barca,Bayern,City, PSG, Juve azért jóval értékesebbek a "kisebb" nagy csapatoknál mint pl. a Dortmund, Milan, Arsenal, Pool,Inter stb. de akkor is érdekes liga lenne...
    Lehet több sikere lenne mint a mostani BL indítványnak(bajnokok)

• Community Manager

Talán az lesz a legjobb, ha több konkrét tervet is készítek és azzal állok majd a közösség elé... egy kicsit ellaposodott a téma.

• @scottibrahim
    Amint fentebb írtam, nem a ligán lesz a hangsúly, hanem hogy hányan jutnak tovább.Attól lesz izgalmas.Szerintem ebbe az irányban kellene gondolkodni..

• @scottibrahim said in Magyar Egyéni Bajnokság 2019 - Hogyan tovább?:

Az igazolás érmefüggő.
    Tételezzük fel, hogy én a 25 ezer érmémmel egy csoportba kerülök egy olyan menedzserrel, akiknek 50 van. Sorra hozom a játékosokat a megfigyelővel, építgetem a csapatomat... ő meg folyamatosan lesi az átigazolási listát, hátha szerencséje lesz. Ez mennyire fair?

Ebben teljesen egyetértek! Pont ezért az igazolást nem támogatom!Illetve én nem szeretném,hogy benne legyen.

• Community Manager

Hosszas fejvakarás, hümmögés és töprengés után nagyjából sikerült összeraknom fejben az idei MEB keretszámait. Kisebb részleteken még módosíthatunk, de nagyon sokat már nem szeretnék változtatni.

Mivel nem igazán sikerült olyan ligát találni, ami mellé mindenki odaállt volna, egyedül döntöttem és végül a Pokémon-ligát választottam. A nosztalgiát teljesen jogosan unta már mindenki, itt volt az ideje már valami újnak. 18 csapatos ligáról van szó, a résztvevők számát ezért 108 menedzserben maximalizáltam. Kevésnek tűnhet, majd meglátjuk...

A verseny három körből áll majd.

Első forduló:
    MEB 2019 - Q1
    MEB 2019 - Q2
    MEB 2019 - Q3
    MEB 2019 - Q4
    MEB 2019 - Q5
    MEB 2019 - Q6

Ahogy azt látható a fentiek alapján, a résztvevőket összesen hat darab csoportba sorolnánk, csoportonként 18-18 menedzserrel. Minden csoportból az első kilenc jutna a második körbe.

Második forduló:
    MEB 2019 - Piros-csoport
    MEB 2019 - Fehér-csoport
    MEB 2019 - Zöld-csoport

Vagyis 54 menedzser három csoportban, csoportonként 18-18 menedzserrel. A csoportokból az első hat jut az utolsó fordulóba, vagyis a döntőbe.

Harmadik forduló:
    MEB 2019- Döntő

Nyilván nem kell mondanom, de mindhárom fordulóban a fent említett ligát használnánk. Néhány szó a szabályokról... Nem terveznék a tavalyi évhez képest változást, csupán annyit, hogy engedélyezzük az edzést, ezzel jutalmaznánk az aktívabb menedzsereket.

Elsőre nagyon egyszerűnek tűnik, de van néhány kritikus pont az egészben...

Kiemelés... vagyis annak hiánya
    Biztosan feltűnt, hogy nincs kiemelés, az ok pedig nagyon egyszerű: nem vagyok benne teljesen biztos, hogy engednék. Ezért számolok úgy, hogy nem lesz.

Barátságos meccs
    Ha engedjük az edzést, akkor ezt is engedni kellene. A probléma ezzel az, hogy érmefüggő, vagyis nem indulna mindenki egyenlő eséllyel. Ha tiltjuk és valaki szezon közben lemond, akkor visszaélhet ezzel. Folyamatosan játszhatja a barátságos meccseket a gép által irányított csapatok ellen, a fejlődéseket pedig foghatja az edzésre. Nehéz kérdés, amiről más véleményeket is meghallgatnék...

• @scottibrahim
    A barátságos meccseket mindenképp tiltanam.
    Lemondasok esetén az az 1-2 bari meccs nem generálna akkora különbséget mint ha valaki rá állna és tolna napi 5-10-15 bari meccset.
    Meg annyi coinja van a többségnek van hogy 1-2 bari mecs a gép ellen így minimális különbség generálodna.
    Esetleg lehetne alapszabály hogy gép ellen lehet manager ellen nem.

Jobb is ha nincs kiemelés,legyen sorsolás "halál csoport" izgalmak stb.

• @scottibrahim Én a legegyszerűbb megoldást választanám-se edzés,se edzőmeccs.Ezt könnyen lehet ellenőrizni,se előnye ,se hátránya nem származna belőle senkinek.Viszont a csapatkiosztásnál sorsolást javasolnék.

• Én egy kicsit hosszúnak találom a 3 körre a 18as ligákat...
    Az a 4 előkészületi napot bele számolva + fordulók közötti sorsolás stb. bő 4 hónap így akkor mikor lenne időben? augusztus 1-november 30?hogy az ünnepi hónapot megkimeljuk az OSM fáradalmaitol...

• Amúgy azzal a logikával teljesen egyetértek hogy több továbbjutó pl 18bol 9 majd 18bol 6 jó arra hogy minél tovább legyen esélyed hogy tovább jussal így nem szakad szét a mezőny és kevesebb lemondás várható mint ha csak 3-4 jutna tovább a 18bol akik lemaradnak azoknak már a liga felénél érdektelen...
    De ezt az elvet le lehetne vezetni 12es ligákra is és sokkal rövidebb lenne a torna.

• Community Manager

Rendben, tehát akkor se barátságos meccs, se edzés... A sorsolást egy kicsit feleslegesnek érzem, ha jó láttam, hajszálpontosan ugyanolyanok a csapatok.

Megoldható kettő körrel is, hogy rövidebb legyen, de... Egyrészt kicsit sokan vagyunk hozzá, másrészt érdektelenné válna a liga egy idő után, ha 18 menedzserből csak az első három jut tovább egyenesen a döntőbe.

• @scottibrahim
    A torna rövidítést csak is a Ligák csapatainak a létszámával érdemes ,mert ha a továbbjutók számát csökkentjük akkor egy idő után erdektelenne válik a liga...
    Ha marad a 18as liga ez a legjobb megoldás.
    Én az edzést így is hagynám legalább annyi feelengje legyen...

• Hungarian Moderator

Nincs rendben, én edzés párti vagyok!
    Szóval legyen edzés!

• edzésnek örülnék ha lenne, barátságos meccset tiltanám. (az hogyha valaki lemond és gép ellen benyomja vki az nem ad akkora előnyt szerintem.
    lemondásokkal kapcsolatban az érdekelne hogy ugye nem lesznek újra számolva az eredmények?

• barátságos meccsekkel az a probléma, hogy egymás között akár egyesületi tagok simán lebeszélhetik hogy letolják oda-vissza, max ráfogják, hogy szuperedzést kaptak állandóan... viszont ezt tiltani nem lehet, szóval az lehetne a megoldás hogy edzés is lehessen, és barátságos meccset meg mindenki tolhat, aki akar.. Szóval azt gondolom, hogy mehessen mind a barátságos és edzés is korlátlanul, vagy legyen mindkettő tiltva

• Mindkettő tiltva legyen!
    Mert pl.nálam pont ez fogja eldönteni,hogy indulok e avagy sem!
    Ne a Coins-ol szóljon a dolog!

• Community Manager

Na most akkor mi legyen? 😄

A külön táblázat nekem mindegy, ha kell kiszámolom, de ha mindenki belenyugszik abba az eredménybe, amit a játék mutat (még lemondás után is), akkor tényleg felesleges.

• Hungarian Moderator

@neymar-fan
    Edzés kell!
    Megint tötymögünk egy biszem baszom ligában ahol semmit nem lehet.
    Tiszta gáz.

• Ahogy én jelenleg látom a helyzetet.Vegyünk 10 halmazt,10 managercsoport.Egy közös pont van,a MEB.A többi kisebb közös halmazok..pl legyen edzés-ne legyen..legyen igazolás-ne legyen..stb Tehát a nagy közös ponton túl nincs olyan közös nézet,amelyre mondható lenne hogy többség.Én ebből azt a konzekvenciát vonom le,hogy Scott mint szervező döntse el egyedül,hogy hogyan legyen.Aztán akinek ez tetszik az benevez,akinek meg nem,az távolmarad.