Bajnokok Ligája 2019/20 idény

• Nekem Arsenal és Milan hijján nem nagyon van kedvencem az idei mezőnyből...
    Mindkét csapat egész bajnokság alatt harcban voltak a 4ik helyért de a hajrában alul maradtak így maradt nekik az Európa Liga...
    Talán Borussia mert ha már Németország akkor mindörökké Borussia,a Bayernt mindig is utáltam, németben nyerjen bárki csak ők ne...

Ami a favoritokat illeti a régi top 2 nagyon gyengélkedik...
    A Realnak szerintem idén sem sikerül pótolni CR7et
    A Barca se a régi,Messi csillaga is hullóban van
    A Juvenak még nem elég egy Ronaldo még kéne nekik pár klasszis játékos...

Ahogy Abramovic befektetése is beérett, szerintem idővel a City és a PSG sejkek befektetése is be fog érni...
    Erre idén nagy esélyt látok,a csapataik megmaradtak tapasztaltuk van,ha tanultak a tavalyi hibákból és az összeszokottság is erősebb lehet mint tavaly volt.

Meg kemény dió lesz a címvédő Pool is hiába kezdtek bal lábbal.
    Valamint a Tottenham is de ők eléggé el kurták az első meccset görögben 0-2rol 2-2

A Bayern és az Atletico is mindig ott van a vég hajrában az már csak rajtuk áll hogy ott mit mutatnak.

• Énnekem a két nagy kedvenc, az Atleti és a Bayern szerencsére továbbra is résztvevői a BL-nek. Sajnos az előző szezon nem úgy alakult egyik csapatnak se ahogy eltervezték, és nekem is fura volt hogy BL elődöntőben nincs egyikük se. Idén viszont, ha már így a favoritokat említetted, vagy ezt a kettő csapatot érzem, vagy a Juvét. Nem mintha a többi csapat ne lenne jó formában, de a City és a PSG valahol biztos el fog vérezni, ahogy ez már szokásukhoz tartozik. A Tottenham biztos nem ismétli meg a tavalyi formáját, Pireuszban egyből bukott is 2 pontot a nyitányon. A Pool ha hozza a tavalyi formáját, simán a csúcsra juthat, de nem érzem azt, hogy címvédés lenne. Még talán a Barca férhet oda, viszont náluk főleg a formaidőzítés lesz a kulcs, ha tavaszra Ter Stegen, Messi és de Jong is formában lesznek, talán őket lesz a legnehezebb megállítani. Szóval szerintem a Barca-Juve-Atleti-Bayern négyesből kerül ki a győztes, de tavalyi tapasztalt alapján tudhatjuk, hogy bárki odaérhet.

És persze a Sláviának is szurkolok, mint idei cseh csapat a BL-ben. Egyik meccsen se fognak esélyesként pályára lépni, úgyhogy ki kell élvezni a játékot, nincs vesztenivaló és belekóstolhatnak a világ elitjébe.

• Hungarian Moderator

Én a Barcának és a Tottenhamnek szurkolok, igazából nem látok rá túl nagy esélyt, hogy ők nyerjenek, de szerintem mindketten "fekete lovak", olyan szempontból, hogy igazából miért ne? Ha jól fogják ki a meccseket, akkor amúgy bárkit meg tudnak verni. Hasonlóan látom a Bayern-Atleti-Real-PSG négyest is, igazából nálam nem ők a fő favoritok, de azért nem lenne óriási meglepetés, ha mégis ott tudnának lenni a végén. Az edző megvan, a játékoskeret sem nevezhető rossznak, ha a meccsekben a kis nüanszoknál szerencséjük lesz...

Mindenesetre fő esélyeseknek idén a Pool - Man.City - Juve hármast látom. A Poolt láttuk az utóbbi két évben is, hogy mennyire jók lettek, szerintem ami náluk túl nagy rizikó-faktor, az a sérülések. Ha egy-két emberük kiesik, azzal eléggé megakadhat a gépezet (és itt nem arról beszélek, hogy a cserejátékosaik ne lennének jók, viszont szerintem azt a teljesítményt nem tudják hozni több héten-hónapon keresztül, mint a kezdők pl. Salah - Origi).
    A Man.City és a Juve talán pont ebben emelkedik ki, hogy brutál bő keretük van (főleg talán a középpályán). Náluk bőven van így lehetőség a rotálásra; megvan a tűz, hogy a maximumot hozzák ki, hogy őket válassza be az edző legközelebb; illetve a sérülések esetén sem törik meg az egész. A Citynél szerintem mostmár itt az ideje, hogy beérjen Guardiola munkája, talán a keret is egyre inkább összeszokott, náluk jelenleg (szerintem) minden adott, hogy eljussanak a végére, ha fejben is ott tudnak lenni minden meccsen. A Juvénál talán ami rizikó, hogy új edző van, nekem kérdés, mennyire hamar sikerül a játékosoknak megérteni, mit szeretne Sarri.

Log in to reply