Cafenea

This topic has been merged into Forumul Echipajelor Kings Dutza

• @marius-78 said in Cafenea:

@soulblast

Se intampla si la case mai mari,crede-ma! În altă ordine de idei... ,, Eu stiu ca nu stiu nimic" - Platon ... este gresit 😉
    Corect este : ... ,,Stiu ca nu stiu nimic, si nici macar asta nu stiu``- Socrate
    👨‍🏫

Să mă scuzi. Am pus citatul acum vreo 3 ani doar de dragul de a umple golul și-l găsisem în formatul acela pe internet :))
    am schimbat acum profilul 😜

• @soulblast
    Asta dovedeste ca internetul este o accesare a informatiilor ...sau,globalizarea rapida a informatiilor...dar,nu cea mai sigura .Dar,poti verifica...

Acum,marius 78 ...ne poti explica :
    ,,Stiu ca nu stiu nimic, si nici macar asta nu stiu``- Socrate
    Sau altcineva... daca se poate 👀 😉

• Community Manager

0_1542701819420_69878e9e-db13-4234-9e9f-865ff28a2b8d-image.png

Cand dati de situatia asta la final de campionat sau pe parcurs, cel care trece pe locul 1 este managerul cu cele mai multe victorii pe cont.

• Salutare. Competitii de romani imi da si mie care va rog?
    Pacat de jocul asta,ce pustiu,numai e cum era odata...

• Community Manager

(0_1542793913542_c18852e9-b1ee-4c0a-88eb-829b6e56b3df-image.png

Weekendul asta

• Nu s-au schimbat prea multe p-aici. 🙂

• Community Manager

Ba da, ai aparut tu 😄

• Doar în trecere. :)) Voi? Altfel?

• Community Manager

@catalinhhh said in Cafenea:

Doar în trecere. :)) Voi? Altfel?

Cam tot in trecere 😄

• Intr-o trecere de vreo ceva ani..

• Romanian Moderator

Mai bine (pe)trecere 😄

• Am și eu o mică nelămurire. Îmi poate explica cineva de ce se permite unor manageri să cumpere jucători și imediat să-i pună la vânzare fără a juca vreun meci?
    Mi se pare o absurditate dar n-ar fi singura pe care am întâlnit-o aici. În liga în care joc apar la vânzare cam 20 de jucători cumpărați de curând cu cel mult două meciuri jucate. Înțeleg că e bine să fi activ cu transferurile însă nu toată lumea doarme aici iar câțiva manageri curăță tot ce e mai bun pe listă dar nu pentru că ar avea nevoie ci doar ca să-i revândă la prețul maxim.

• Community Manager

@blueman1976 said in Cafenea:

Am și eu o mică nelămurire. Îmi poate explica cineva de ce se permite unor manageri să cumpere jucători și imediat să-i pună la vânzare fără a juca vreun meci?
    Mi se pare o absurditate dar n-ar fi singura pe care am întâlnit-o aici. În liga în care joc apar la vânzare cam 20 de jucători cumpărați de curând cu cel mult două meciuri jucate. Înțeleg că e bine să fi activ cu transferurile însă nu toată lumea doarme aici iar câțiva manageri curăță tot ce e mai bun pe listă dar nu pentru că ar avea nevoie ci doar ca să-i revândă la prețul maxim.

Asa se face de cand este creat jocul, una la mana, a doua daca aduce la scout, poate cumpara 3 odata, in doua zile ia 10 jucatori doar din scout lejer, la pret foarte bun si e normal sa ii revanda la pret maxim , deci care este problema ca nu vad, asa se joaca daca vrei sa cresti valoarea echipei 😉

• Nu m-ai înțeles. Să presupunem că îi cumpără din lista de transferuri la ora 14 cu un preț oarecare iar la 14.10 îi scot din nou la vânzare cu prețul maxim fără a-i folosi vreun meci. Unii manageri au posibilitatea să fie aici la orice oră, alții poate dorm aici, alții mai avem și alte probleme existențiale de rezolvat și intrăm mai rar. Ideea ar fi să se impună un termen minim în care să nu poți scoate la vânzare un jucător cumpărat din lista de transferuri, de genul 5 zile, o săptămână sau o altă perioadă aleatorie. N-am nimic împotriva celor care se folosesc de scout. Ăia n-au decât să cumpere și să vândă din minut în minut deoarece cu opțiunea asta nu concurăm la aducerea de jucători în mod direct. Se presupune că se cumpără jucători pentru a fi folosiți nu doar pentru a face un profit mai mic sau mai mare ca la piață. Sau cel puțin asta era părerea mea. Poate între timp s-au schimbat lucrurile și contează mai mult comerțul cu jucătorii decât rezultatele sportive.

• @blueman1976 Si cine mai joaca atunci in ligi slab cotate sau cu echipa de 20 mil. valoarea initiala?

• Cei cărora le plac provocările. Eu am jucat acum ceva timp în Sudan cu o echipă ce valora sub 20 milioane. Din 21 sau 22 de jucători doar 2 aveau sub 30 de ani iar vreo 10-12 depășeau 35 de ani și chiar 40. Și cu toate acestea mi-am îndeplinit obiectivul și m-am descurcat onorabil. Prin urmare nu trebuie să se apeleze la diverse tertipuri pentru a fi blocați unii contracandidați doar pentru că ei nu se pot afla aici aproape la orice oră. Și nu mă refer neapărat la mine. Eu intru aici de plăcere ca să mă relaxez și nu mi-am făcut un scop în viață din a câștiga cu orice preț. Dacă n-aș avea timpul liber limitat poate m-aș fi alăturat unui echipaj. Chiar tu mi-ai propus lucrul acesta acum vreo 2-3 ani. Dar am vorbit cam mult. Baftă tuturor.

• Community Manager

Poti sa il cumperi la 14.00 si il scoti la vanzare la 14.01, care e problema, faci asta ca sa faci bani, nu e interzis, daca tu vrei sa joci cu echipa de 20 mil valoare e problema ta, daca altii vor sa faca performanta, e normal sa incerce orice, atata timp cat este in limita regulamentului ceea ce face. Dar de aia care pot cumpara prin agent cu cardul ce jucator vor cum mai este 😉 Ca in orice joc orice este perimis atata timp cat nu incalci regulamentul. Asa se joaca de cand este jocul, aduci cu scoutul si il pui la vanzare ,cu doi jucatori adusi in scout si bagati la vanzare imediat, poti cumpara tot prin scout 3, deci ..... .

• Lista de transferuri iti ofera posibilitatea sa cresti la ce nivel vrei tu, indiferent de cat timp ai pentru acest joc.

• Dezbateti o problema fara fond...ilogica de fapt.

• Community Manager

0_1543484249383_bbbb7cb0-a829-400b-932d-d06e2d7363a3-image.png